STEAM edukacinė programa „Duonos kepimas“

Šiaulių lopšelio darželio ,,Eglutė“ ,,Ežiukų-spygliukų“, ,,Ąžuoliukų“ ir ,,Pelėdžiukų“ grupių vaikai su pedagogėmis rugsėjo 14, 15  ir 16  dienomis vyko į Žaliuko malūnininko sodybą ir dalyvavo  STEAM edukacinėje programoje ,,Duonos kepimas“. Čia susipažino su grūdinėmis kultūromis, augančiomis Lietuvos laukuose. Stebėjo, kaip minkoma tešla duonai, kaip formuojamas duonos kepalas, puošiamas jos viršus. Teko ir patiems suformuoti duonos kepalėlius ,,pagrandukus‘ , kuriuos puošė kaip mokėjo: vieni pėdutėmis, kiti kryžiuku, treti duobutėmis. O kai  iškepė senoviškoje žarijų krosnyje,  su  džiaugsmu ,,pagrandukus“ vežėsi į namus parodyti savo tėveliams. Dar susipažino su akmeninėmis girnomis, bandė sukti , malti, tačiau kaip sakė vaikai, sunku. O sijoti miltus su rėčiu sekėsi visiems puikiai. Vaikai patikslino savo žinias apie ilgą duonutės kelią kol atkeliauja ant stalo. Todėl verta išmokti duoną gerbti ir tausoti. Praturtino žodyną žodžiais: rėtis, ližė, krosnis, žarijos, gelda, duonkubilis. Sodybos kiemelyje apžiūrėjo šiaudines skulptūras ir malūną. Ačiū visiems organizatoriams.

Žodinė paieška

Teisinė forma-biudžetinė įstaiga;
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre.

K. Korsako g. 6A, LT-78359 Šiauliai
Tel. (841) 55 22 27
El.p. eglute@splius.lt

Įstaigos tipas – lopšelis-darželis
Mokomoji kalba – lietuvių
Įm. k. 190529919
Direktorė – Roberta Jankūnienė

Steigėjas

Steigėjas


© 2021 Šiaulių lopšelis-darželis „Eglutė“
NEĮGALIESIEMS