STEAM EDUKACINĖ IŠVYKA Į ŽALIŪKIŲ MALŪNININKO SODYBĄ

Rugsėjo 21 dieną  „Kaštoniukų“ gr. ugdytiniai kartu su mokytojomis Milda ir Aurelija bei jų padėjėjomis Jurgita ir Birute keliavo į Žaliūkių malūnininko sodybą. Ten apžiūrėjome sodybos teritoriją, pakalbinome avytes ir ožką, užėjome ir apžiūrėjome malūno vidų, vaikai pasidžiaugė sodybos kieme esančiomis sūpynėmis. Sudalyvavome STEAM edukacinėje veikloje „Duonos kepimas“. Šeimininkė papasakojo apie sunkų duonos atėjimo kelią nuo sėjos iki balta staltiese užtiesto stalo, sužinojome valstiečių buityje gyvavusias duonos kepimo tradicijas, papročius ir ritualus, kiekvienas padarė ir kepė savąjį duonos kepalėlį – “pagranduką”, kurį nuglostė bei papuošė kaip norėjo: pirštukų anspaudais, pėdutėmis, duobutėmis. Taip pat vaikai susipažino su akmeninėmis girnomis, bandė pasukti, malti grūdus. Tai nebuvo labai lengva, tačiau sijoti miltus visiems vaikams pavyko puikiai. Ugdytiniai praturtino savo žodyną žodžiais: rėtis, ližė, duonkubilis, žarijos. Žinoma, ragavome ir duonelę, užteptą sviestu ir pabarstytą maltais linų sėmenimis bei kanapėmis. O kai mūsų “pagrandukai” iškepė senoviškoje žarijų krosnyje vaikai su džiaugsmu savo kepalėlius parsivežė parodyti tėveliams. Po edukacijos visi nusprendėme, kad duonelę reikia gerbti ir tausoti.

 

 

 

Žodinė paieška

Teisinė forma-biudžetinė įstaiga;
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre.

K. Korsako g. 6A, LT-78359 Šiauliai
Tel. (841) 55 22 27
El.p. eglute@splius.lt

Įstaigos tipas – lopšelis-darželis
Mokomoji kalba – lietuvių
Įm. k. 190529919
Direktorė – Roberta Jankūnienė

Steigėjas

Steigėjas


© 2022 Šiaulių lopšelis-darželis „Eglutė“
NEĮGALIESIEMS