Spaudos konferencija apie prasidedančius mokslo metus įvyko lopšelyje-darželyje „Eglutė“

08-31-2015_spaudos konferencija

Darželinukų kėdutėse – miesto valdžia

Antradienis, 01 Rugsėjis 2015

Rugsėjo 1-osios išvakarėse rytinė spaudos konferencija apie prasidedančius mokslo metus įvyko lopšelyje-darželyje „Eglutė“. Miesto meras Artūras Visockas, administracijos direktoriaus pavaduotoja Giedrė Mendoza-Herrera bei Švietimo skyriaus vedėja Violeta Damskienė apžvelgė miesto švietimo aktualijų panoramą smagiai įsitaisę darželinukų kėdutėse, o po to patraukė drauge su lopšelio-darželio direktore Silva Taraliene į Gytarių progimnaziją apžiūrėti naujai atidaromos darželio grupės.
Ramunės DAMBRAUSKAITĖS nuotr.

Ramunė DAMBRAUSKAITĖ

Naujoji grupė – paruošta
Pasitinkant Rugsėjo 1-ąją surengtoje spaudos konferencijoje pirmiausiai kalbėta mažųjų šiauliečių „lopšeliečių“ klausimu. „Atkreipkime dėmesį, jog čia yra valstybinis darželis, noriu parodyti, jog tikrai nėra numatyta kurti dirbtinės priešpriešos tarp privačių įstaigų, laisvųjų mokytojų ir valstybinių darželių. Šiaulių modelis, kai numatyta skirti 70 eurų vienam vaikui, yra visiškai kitoks nei Vilniaus – mes esame labai tiksliai suskaičiavę poreikį. Šiauliuose jokios priešpriešos nėra, atvirkščiai – jeigu bus užpildytos visos vietos privačiame sektoriuje, tai reikštų, jog atsilaisvins valstybiniuose darželiuose ir daugiau žmonių galės pasinaudoti maža kaina. Aš linkiu būtiniausiai, jog valstybinis sektorius išnaudotų visą kvotą, nes tokiu būdu iš esmės būtų išspręstas vaikų lankymosi ugdymo įstaigose klausimas pilna apimtimi“, – kalbėjo meras.
Iš viso atidarytos trys grupės – dvi pietiniame rajone, viena centrinėje miesto dalyje. Vyresniųjų lopšelio-darželio „Eglutė“ ugdytinių grupė iškelta į greta esančią Gytarių progimnaziją. „Gytariukai“ – taip vadinasi naujoji grupė.
Šiaulių darželiuose iš viso yra apie 5000 tūkstančiai ugdytinių, iš jų apie 13 – 15 proc. gauna nuolaidą, Šiaulių miesto savivaldybei tai kainuoja maždaug 200 tūkst. eurų. Maždaug 250 vaikų skirta po 70 eurų.

Mokyklų remontai beveik pagal grafiką
Administracijos direktoriaus pavaduotoja G. Mendoza-Herrera pranešė, kad didžioji dalis remonto darbų mokyklose vyksta pagal grafiką ir bus baigti laiku. „Jovaro progimnazijos sporto aikštynas turėtų būti baigtas po mėnesio. Šiais metais pradėti Šiaulių sporto gimnazijos ir Medelyno progimnazijos darbai. Janonio gimnazijoje buvo dažomi fasadai, gaila, ne visi, bet tik tiek pinigų buvo skirta. Beveiki visi S. Šalkauskio gimnazijos darbai baigti pagal projektą – liko tik 2 proc., tad jie persikelia kitiems metams. Tai pat Specialiojo ugdymo centras gavo nemažai, jame vykdomi šildymo sistemos darbai. Nemažai mokyklų gavo pinigus virtuvių ir valgyklų sutvarkymui, tai didžioji dalis baigs darbus iki rugsėjo pirmosios. Didždvario gimnazijos valgykla bus atidaryta po mėnesio, ten vyksta didžiausi statybiniai darbai: praktiškai viskas išgriauta, kas buvo įmanoma, tačiau su mokinių maitinimų problemų nekils“, – patikino pavaduotoja.

Mūsų moksleiviai ir mokytojai – šaunuoliai
„Paanalizavę švietimo raportą, galime pasidžiaugti, kad mūsų savivaldybė daugiausiai skiria lėšų mokytojo kvalifikacijai – palyginti Šiauliai yra pirmoje vietoje. Galime pasidžiaugti, kad mūsų valstybinių egzaminų pasiekimai yra aukštesni negu šalies vidurkis: iš vienuolikos valstybinių aštuonių vidurkis yra aukštesnis. Tai irgi yra visą mokytojų, tėvų, moksleivių pasiekimas“, – kalbėjo V. Damskienė.
Dar viena džiugi žinia – mieste stabilizuojasi moksleivių skaičiaus mažėjimas. Jeigu jų kasmet sumažėdavo 700, tai šiemet jų, preliminariais duomenimis, sumažėjo apie 300. Mažėjimas dabar bene ryškiausiai pastebimas gimnazijų viršutinėse (3-4) klasėse. Gimnazijose šiuo metu yra 4700 moksleivių. Šiek tiek padidėjo vaikų skaičius pradinėse mokyklose, palyginti su praėjusiais metais. Tiek darželiuose, tiek mokyklose, rugpjūčio duomenimis, įskaičiuojant tiek privačias, tiek specialias įstaigas iš viso yra 13,5 tūkst. vaikų.
Neformaliojo ugdymo krepšelis Šiauliuose irgi gerai tvarkytas: papildomi pinigai – 15 eurų vieno vaiko ugdymui skiriami nuo spalio iki gruodžio mėnesio – pritrauks įvairesnių papildomų veiklų. Manoma, kad apie 70 proc. visų vaikų bus užimti neformaliuoju švietimu.

Straipsnis iš „Šiaulių naujienų“