SKU MODELIO ĮGYVENDINIMAS

Šiaulių lopšelio-darželio „Eglutė“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja Vaida Letukaitė-Kondrotienė organizavo  „Kleviukų“ grupės ugdytinių dalyvavimą virtualiame, integruotame renginyje-kūrybinėse dirbtuvėlėse ,,Rid rid rid margučiai‘‘ kurį  pravedė Šiaulių „Gytarių“ progimnazijos 5a klasės mokinė Vesta Kondrotaitė.

Vesta mažuosius supažindino su Šv. Velykų tradicijomis, išaiškino, kuo ši šventė svarbi krikščioniams. Vaikai klausėsi pasakojimo apie Velykų prasmę, senovės lietuvių papročius švenčiant Velykas, apie tai, kokia yra margučio reikšmė, kodėl žmonės jį margina, kokią reikšmę turi raštai, spalvos. Papasakojo, kas yra Atvelykis arba kitaip Vaikų Velykėlės. Vaikai aktyviai dalyvavo, dalijosi savo šeimų tradicijomis.

Virtualaus susitikimo metu “Kleviukų” grupės ugdytiniai kartu su Vesta išbandė vieną iš kiaušinių marginimo būdų, tai kiaušinių marginimą vienkartiniuose rankšluosčiuose. Vaikai mėgavosi kūrybiniu procesu ir gautu rezultatu- pavasariškai linksmais ir ryškiais margučiais.

Nuoširdžiai dėkojame lopšelio-darželio „Eglutė“ ikimokyklinio ugdymo mokytojai Vaidai Letukaitei-Kondrotienei,  Šiaulių „Gytarių“ progimnazijos 5a klasės mokinei Vestai Kondrotaitei bei ugdymo karjerai konsultantei Ritai Blaževičienei už iniciatyvą bei tikslinių socialinės partnerystės plėtojimą.