„Sauliukų“ grupės projektas „ Saugau save ir kitus“

,,Sauliukų“ grupės vaikai vykdė trumpalaikį savireguliacijos ir savikontrolės projektą ,,Saugok save ir kitus“. Projekto tikslas-skatinti vaikus saugiai elgtis, būti mandagiais, laikytis susitarimų, taisyklių. Žaisdami žaidimus, dalyvaudami įvairiose veiklose, eidami pasivaikščioti vaikai dar ir dar kartą įsitikino, kad būtina elgtis saugiai, atidžiai lipti laiptais, žaidžiant judriuosius žaidimus, gaudynes būtina laikytis taisyklių, susitarimų.

Projekto metu vaikai įtvirtino žinias apie pagrindines emocijas, mokėsi jas atpažinti, įvardinti, žaisdami žaidimą ,,Atspėk emociją“. Žaisdami žaidimą vaikai ne tik smagiai leido laiką, bet ir mokėsi spręsti įvairias problemas, reikšti savo jausmus, emocijas. Po žaidimo vaikai vaizdavo emocijų veidukus, juos aptarė, pasakojo kada jie patys būna linksmi, liūdni, pikti. Pasakodami stengėsi būti atvir , nuoširdūs.

Veiklų metu, žaisdami, eidami pasivaikščioti vaikai įtvirtino žinias apie saugų elgesį, įsitikino kodėl reikia saugiai elgtis patiems ir saugoti draugus (kad nekiltų pavojų užsigauti nei sau, nei draugams). Išklausę pasakos apie kiškį ir ežiuką ,,Tikras draugas“, vaikai sužinojo kas yra tikras draugas, kas yra draugystė ( žaidimas kartu, dalinimasis žaislais, draugo nuraminimas, pagalba sprendžiant problemas, dalinimasis džiaugsmais, bendrų sprendimų būdų ieškojimas). Išsiaiškinę kas yra tikras draugas, nutarė jį nupiešti, stengdamiesi jį pavaizduoti kuo tikroviškiau. Projekto metu vaikai net tik išmoko atpažinti savo ir draugų emocijas, bet ir jas valdyti. Geras būdas valdant pyktį –skaičiavimas. Suskaičiavę iki 10, patys įsitikino, kad praeina visos problemos.

Projektas suteikė galimybę ne tik išmokti saugiai elgtis, laikytis taisyklių, susitarimų, bet ir smagiai, linksmai, nuotaikingai leisti laiką, bei būti atvirais, nuoširdžiais, atsipalaidavusiais.

Žodinė paieška

Teisinė forma-biudžetinė įstaiga;
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre.

K. Korsako g. 6A, LT-78359 Šiauliai
Tel. (841) 55 22 27
El.p. eglute@splius.lt

Įstaigos tipas – lopšelis-darželis
Mokomoji kalba – lietuvių
Įm. k. 190529919
Direktorė – Roberta Jankūnienė

Steigėjas

Steigėjas


© 2021 Šiaulių lopšelis-darželis „Eglutė“
NEĮGALIESIEMS