RESPUBLIKINIS VAIKŲ ŽODINĖS IR MENINĖS RAIŠKOS PROJEKTAS „GREITAKALBĘ PAKARTOK, KĄ NUPIEŠI – PAGALVOK“

   Ikimokyklinio ugdymo mokytoja  Vita Tavorienė, siekdama pagerinti „Ąžuoliukų“ grupės ugdytinių sakytinė bei rašytinės kalbos įgūdžius, dalyvavo Šiaulių lopšelio-darželio „Žirniukas“ organizuotame respublikiniame virtualiame vaikų žodinės ir meninės raiškos projekte „Greitakalbę pakartok, ką nupieši – pagalvok“. Projekto tikslas lavinti kalbos ir kalbėjimo vaizdingumą, taisyklingumą, raiškumą, skatinti domėtis smulkiąja tautosaka, mokyti įvairiomis dailės raiškos priemonėmis pavaizduoti greitakalbę.

 „Ąžuoliukų“ grupės ugdytiniai kartodami penkias pasirinktas greitakalbes aiškinosi jų reikšmes, naujus nežinomus žodžius, stengėsi aiškiai, švariai artikuliuoti, tekstą išsakyti kiek įmanoma greitesniu tempu. Greitakalbių visi žodžiai prasidėdavo tuo pačiu garsu, todėl vaikai mokėsi jį išgirsti, įvardinti bei atpažinti jo grafinį vaizdą. Atidžiai apžiūrėdami išmaniajame ekrane užtašytą greitakalbę, ieškojo pasikartojančių raidžių, jas įvardindavo. Į pagalbą pasitelkė ir robotukus – bitutes „Bee-bot“. „Ąžuoliukų“ grupės ugdytiniai pasirinkdavo raidę, numatydavo  ir užprogramuodavo bitutės judėjimo kelią link jos. Nuvykus bitutei prie raidės visi kartu prisimindavo ta raide prasidedančios greitakalbės žodžius ir greitu tempu ją pakartodavo. Išmoktas greitakalbes: „Šeši šunys šokinėja, šalia šalto šaltinėlio“, „Gervė gyrūnė gyrėsi gerą girą gėrusi“, „Zur zur zur zurzena zirzė, zvimbuolytė bitė Zirzė“, „Mazgas po mazgo, mazgas po mazgo – mazgų megztinį močiutė mazgo“, „Raudo ropė raudonšonė, rytą Rimas ropę rovė“ vaikai pasirinktomis dailės raiškos priemonėmis iliustravo. Džiaugėsi savo ir kitų meniškais darbais ir gimtosios kalbos grožiu.

Žodinė paieška

Teisinė forma-biudžetinė įstaiga;
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre.

K. Korsako g. 6A, LT-78359 Šiauliai
Tel. (841) 55 22 27
El.p. eglute@splius.lt

Įstaigos tipas – lopšelis-darželis
Mokomoji kalba – lietuvių
Įm. k. 190529919
Direktorė – Roberta Jankūnienė

Steigėjas

Steigėjas


© 2021 Šiaulių lopšelis-darželis „Eglutė“
NEĮGALIESIEMS