RESPUBLIKINIS STEAM PROJEKTAS „MANO SVAJONIŲ NAMELIS“

Šiaulių lopšelio-darželio „Eglutė“ ikimokyklinio ugdymo mokytojos: Žydrūnė Baltrukėnienė, Sandra Urbelienė ir Rimantė Petrauskė š. m. lapkričio mėnesį organizavo respublikinį STEAM projektą „Mano svajonių namelis“. Projekto tikslas – taikant STEAM metodus ugdyme, skatinti vaikus aktyviai tyrinėti, eksperimentuoti, kurti, konstruoti savo svajonių namus.

Džiaugiamės, kad projekto idėja plačiai pasklido tarp daugelio Lietuvos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų, sulaukėme 30 projekto dalyvių, kurie pademonstravo išradingumą ir pasidalijo savo sukurtais svajonių namais. Projekto metu dalyviai, gamindami savo svajonių namus, naudojo STEAM metodus ir įvairias priemones skatinančias kurti, eksperimentuoti, tyrinėti, statyti, spręsti inžinerinius iššūkius ir tobulinti meninius gabumus. Praktiškai veikdami vaikai ugdėsi kritinį mąstymą, problemų sprendimo įgūdžius, kūrybiškumo, iniciatyvumo ir bendradarbiavimo kompetencijas.

Esame sužavėtos mokytojų išradingumu – kiek daug galima išmokti konstruojant namą. Kurdami svajonių namus vaikai skaičiavo – kiek langų, kiek durų, kiek sienų turi jų namai; matavo – namo aukštį ir plotį; įtvirtino geometrinių formų pažinimą; praktiškai susipažino su sąvokomis: aukštas-žemas, mažas-didelis, platus-siauras. Vieni dalyviai daugiausiai dėmesio skyrė namų detalėms, grindims, sienoms, susipažino su sąvoka – namo fasadas. Kiti analizavo, ko reikia namo statybai – konstruodami iš medinių lentelių kalbėjosi apie meistro įrankius (plaktukas, vinutės, pjūklas, grąžtas). Statydami namus ugdytiniai sprendė ir struktūrines problemas – sujungdami pagaliukus išsiaiškino, kaip juos sutvirtinti, kad pastatas negriūtų.

Konstruodami vaikai drąsiai įgyvendino savo kūrybinius sumanymus, jiems parengti naudojo: LEGO kaladėles, popierines dėžes, medines lenteles, pagalvėles ir kitus, pačius įvairiausius, konstruktorius.

Malonu matyti dalyvių išradingumą, tėvų įsitraukimą į vaikų ugdymo procesą, panaudojant inovatyvius STEAM metodus. Visi dalyviai dar kartą patvirtino, kad STEAM ugdymo metodika suteikia beribes galimybes kurti, tyrinėti ir pažinti mus supančią aplinką.

Dėkojame projekto organizatorėms Žydrūnei Baltrukėnienei, Sandrai Urbelienei, Rimantei Petrauskei ir  visiems projekto dalyviams už bendradarbiavimą, pasidalijimą savo sumanymais ir mintimis. Kviečiame pasigrožėti projekto nuotraukomis ir pasisemti idėjų.

Žodinė paieška

Teisinė forma-biudžetinė įstaiga;
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre.

K. Korsako g. 6A, LT-78359 Šiauliai
Tel. (841) 55 22 27
El.p. eglute@splius.lt

Įstaigos tipas – lopšelis-darželis
Mokomoji kalba – lietuvių
Įm. k. 190529919
Direktorė – Roberta Jankūnienė

Steigėjas

Steigėjas


© 2024 Šiaulių lopšelis-darželis „Eglutė“
NEĮGALIESIEMS