Respublikinis ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikų kūrybinis projektas ,,Rudeninių amatų idėjos su STEAM“

Šiaulių lopšelio-darželio ,,Eglutė“ ikimokyklinio ugdymo mokytojos Žydrūnė Baltrūkėnienė, Aldona Pateckaitė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jūratė Trepkuvienė spalio mėnesį  vykdė respublikinį ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikų kūrybinį projektą ,,Rudeninių amatų idėjos su STEAM“.  Projekto tikslas – sudaryti sąlygas vaikų patirtiniam ugdymui(si), kūrybiškumui, emocinio ryšio su gamta atskleidimui, siekiant nuosekliai ir sistemingai įgyvendinti  STEAM (gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, meno ir matematikos) idėjas kasdienybėje rudens metu. Projekte dalyvavo 39 įstaigų 2-6 metų ugdytiniai  ir pedagogai. Projektinės veiklos labai įvairios. Panaudodami natūralias gamtines medžiagas skaičiavo, rūšiavo pagal dydį ir spalvas. Sudarinėjo rudens paveikslus, puokštes. Kūrė įspūdingus skėčius, žmogeliukus, ežiukus, pelėdžiukus, sraiges, namelius, emocijų veidukus, sunkvežimius, svarstykles, saulę, šukuosenas, mandalas. Ieškojo rudens spalvų gamtoje. Vėrė lapus ant iešmo pagal sudarytas schemas, stebėjo, kas nutiks po keletą dienų, skaičiavo ir matavo kieno ilgiausias vėrinys. Eksperimentavo kas skęsta, o kas ne ir darė apibendrinimus, pvz. obuoliai neskęsta, nes juose yra oro. Tyrinėjo panaudodami technologijas,  Lens programėlę, nuskaitydami QR kodus ant medžių. Per patyrimines veiklas, emocinį ryšį su gamta ugdytiniai ugdėsi pasitikėjimą savimi, kūrybiškumą, gerino emocinę savijautą, mokėsi dirbti komandoje.

 

Žodinė paieška

Teisinė forma-biudžetinė įstaiga;
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre.

K. Korsako g. 6A, LT-78359 Šiauliai
Tel. (841) 55 22 27
El.p. eglute@splius.lt

Įstaigos tipas – lopšelis-darželis
Mokomoji kalba – lietuvių
Įm. k. 190529919
Direktorė – Roberta Jankūnienė

Steigėjas

Steigėjas


© 2021 Šiaulių lopšelis-darželis „Eglutė“
NEĮGALIESIEMS