RESPUBLIKINIS FIZINIO AKTYVUMO PROJEKTAS „SENOLIŲ ŽAIDIMAI“

Šiaulių lopšelio-darželio ,,Eglutė“ neformaliojo ugdymo mokytojos Monika Stancevičienė ir ikimokyklinio ugdymo mokytoja Sandra Martinkutė – Grigaiteinė spalio mėnesį  vykdė respublikinį ikimokyklinio ugdymo įstaigų fizinio aktyvumo projektą „Senolių žaidimai“.  Projekto tikslas – tenkinti vaikų fizinio aktyvumo poreikį išbandant senolių žaidimus. Projekte dalyvavo 18 įstaigų, 2-6 metų ugdytiniai  ir pedagogai. Fizinio aktyvumo veiklos labai įvairios. Ugdytiniai ir pedagogai prisiminė senus liaudies žaidimus tokius kaip: „Bitutės gimtadienis“, „Šarkos“, „Katinas ir pelė“, „Išgelbėk draugą“, „Kiškelis nabagėlis“, „Perkūnas šaudo, vaikai gaudo“, „Sniego saldainiai“, „Gelbėjame žvėrelius“, „Ropės rovimas“, „Dangus – dangus – žemė“, „Rudens žaidimų rateliai“, „Susikibę už rankelių stojame į ratelį“, „Taip žaidė mūsų senoliai“, „Judrūs senolių žaidimai“, „Šlubis“, „Velnio uodega“, „Tuk, tuk“, „Pamesta skarelė“, „Kas aš?“.  Šio fizinio aktyvumo projekto metu vaikai išbandė senolių žaidimus, mokėsi žaisti pagal taisykles ir dirbti komandoje.