Respublikinė metodinė – praktinė konferencija „Vaikų psichinės ir fizinės sveikatos stiprinimas ikimokyklinio ugdymo įstaigose“

     Gegužės 26 d. „Zoom“ platformoje Šiaulių lopšelyje-darželyje „Eglutė“ įvyko respublikinė metodinė-praktinė konferencija „Vaikų psichinės ir fizinės sveikatos stiprinimas ikimokyklinio ugdymo įstaigose“. Konferencijos tikslas – skatinti gerosios patirties sklaidą vaikų fizinės ir psichinės sveikatos stiprinimo kontekste, glaudžiai siejosi su vienu iš svarbiausių uždavinių,  numatomų Valstybinėje Švietimo 2013-2022 m. strategijoje – saugus ir sveikas vaikas.

       Konferencijos dalyvius, kurių buvo virš 80 iš įvairių šalies ikimokyklinių ugdymo įstaigų, pasveikino Šiaulių lopšelio-darželio „Eglutė“ direktorė Roberta Jankūnienė. Ji pasidžiaugė galimybe dalytis patirtimi, keistis žiniomis, linkėjo kiekvienam atrasti kažko naujo, nebandyto, nežinomo. Šiaulių miesto PPT psichologė Raimonda Skerytė – Naginskienė konferenciją pradėjo nuo aktualios nūdienos temos – pandemijos paveikusios mus visus. Pranešime „Kaip rūpintis vaikų emocine sveikata nepamirštant savęs“ dalinosi patarimais, kaip pedagogai turi rūpintis savimi, kad gebėtų padėti saugiau pasijusti mažiesiems. Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Dovilė Lapinskienė pranešime „Vaikų psichinės sveikatos svarba ir jos stiprinimo būdai“ pateikė išsamias rekomendacijas.

     Konferencijos moderatorės Šiaulių lopšelio-darželio „Eglutė“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jūratė Trepkuvienė  ir logopedė Sigita Denikytė pristatė dalyvius ir jų pranešimus. Gausus būrys, net 38 pranešėjai iš Klaipėdos,  Vilniaus rajono, Vilkaviškio, Šiaulių, Lentvario, Panevėžio, Vilniaus, Palangos, Alytaus, Jonavos, Kauno pristatė 19 savo parengtų pranešimų. Konferencijos dalyvia dalinosi patirtimi kaip kuriamos sporto plėtros aplinkos: „Basų kojų takelis“, „Žalioji sporto erdvė“, „Muzikos garsų pasaulyje“, „Dailės terapija“, „Žaliasis tunelis“. Diegiamos ir puoselėjamos inovacijos, stiprinančios psichinę vaikų sveikatą. Pedagogės pristatė įgyvendintą eTwinning projektą „Jausmų vaivorykštė“, skirtą emocinio intelekto ugdymui ankstyvajame ikimokykliniame amžiuje. Pedagogai ir švietimo pagalbos specialistai dalinosi įžvalgomis apie įstaigose vykdomų priemonių, būdų, metodų, skatinančių fizinį aktyvumą ir darančių teigiamą įtaką įprastinės ir sutrikusios raidos vaikų sveikatai. Pristatė parengtus ir įgyvendintus projektus: „Sveikata visus metus“, „Sveikatiada“, žaidimus, skirtus lavinti smulkiąją ir stambiąją vaikų motoriką. Aptarė Kimochis programos efektyvumą, taikymo įvairovę ir kylančius sunkumus. Dalinosi ateities tikslais, ugdant mažųjų sveikatą holistiškai. Apžvelgė šeimos ir ikimokyklinės įstaigos partnerystę, stiprinant vaikų fizinę ir psichinę sveikatą.

         Konferencija dar kartą patvirtino, jog norėdami pakeisti visuomenės požiūrį į sveikatą, pirmiausia turime mokyti vaikus rūpintis sveikata, ugdyti sveiką gyvenimo būdą. Poreikis sveikai gyventi turėtų būti formuojamas nuo pat gimimo ir pirmiausia už tai yra atsakinga šeima. Ne mažesnis vaidmuo tenka vaikų  ugdymo institucijoms – ikimokyklinėms įstaigoms ir mokykloms.

Žodinė paieška

Teisinė forma-biudžetinė įstaiga;
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre.

K. Korsako g. 6A, LT-78359 Šiauliai
Tel. (841) 55 22 27
El.p. eglute@splius.lt

Įstaigos tipas – lopšelis-darželis
Mokomoji kalba – lietuvių
Įm. k. 190529919
Direktorė – Roberta Jankūnienė

Steigėjas

Steigėjas


© 2021 Šiaulių lopšelis-darželis „Eglutė“
NEĮGALIESIEMS