Projektas „Užaugęs ginsiu ir mylėsiu“

Ikimokyklinis amžius – etapas, kai formuojasi vaiko asmenybė ir identitetas, todėl labai svarbu pradėti ugdyti pilietiškumą kuo anksčiau. Kuo daugiau įsitrauks šeima, ugdymo aplinka, tuo didesnis dėmesys sulaukiamas ir iš paties vaiko. Ankstyvojo amžiaus vaikų pilietiškumo ugdymui skirtas trumpalaikis projektas „Užaugęs ginsiu ir mylėsiu“  organizuotas ,,Spanguoliukų“, ,,Žemuogiukų“, Pagrandukų“ grupėse, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Ikimokyklinio ugdymo grupių mokytojos su vaikais kalbėjo apie Lietuvą, kuri yra visų mūsų namai, grožėjosi nuostabiais vaizdais žiūrėdami dokumentinį filmą ,,Neregėta Lietuva“, klausėsi dainų apie Lietuvą, gimtąjį kraštą. Įvairios veiklos metu vaikai susipažino su tautine simbolika: himnu, vėliava, herbu. Ugdydami pagarbą tiems, kurie tarnauja valstybei – supažindino vaikus su policininko, kario, ugniagesio, mediko, mokytojo profesijomis.

Ugdytiniai turėjo galimybę susipažinti su kario profesija iš praktinės pusės. Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės 601 PK civilių ir kariškių bendradarbiavimo specialistė eil. Ž. Bagūnaitė pirmojo susitikimo su vaikais metu vedė mankšteles, kalbėjo apie sveikos ir subalansuotos mitybos naudą. Vaikai noriai atsakinėjo į pateikiamus klausimus. Aktyvus vaikų įsitraukimas ir didelis susidomėjimas paskatino ir susitikti antrąjį kartą. Antro susitikimo metu karė savanorė papasakojo apie kario dienos rutiną, užduotis ir iššūkius. Po virtualių susitikimų vaikai noriai atliko praktines užduotėles.

Į projektą įtraukėme ugdytinių tėvelius. Pasirinkta technika tėveliai su vaikais kūrė Lietuvai darbelius, kurie buvo eksponuojami ugdymo įstaigos kiemelyje.

 Nuoširdus AČIŪ projekto organizatorėms Alai Bagūnienei, Irenai Tuzinienei , Daliai Kazlauskienei ir „Spanguoliukų“, „Žemuogiukų“, „Pagrandukų“ grupių  ugdytiniams ir tėveliams.

Žodinė paieška

Teisinė forma-biudžetinė įstaiga;
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre.

K. Korsako g. 6A, LT-78359 Šiauliai
Tel. (841) 55 22 27
El.p. eglute@splius.lt

Įstaigos tipas – lopšelis-darželis
Mokomoji kalba – lietuvių
Įm. k. 190529919
Direktorė – Roberta Jankūnienė

Steigėjas

Steigėjas


© 2021 Šiaulių lopšelis-darželis „Eglutė“
NEĮGALIESIEMS