„PELĖDŽIUKŲ“ GRUPĖ STEAM RENGINYJE „TUKO ATRADIMŲ LABORATORIJA“

2022-04-26 „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai lankėsi Šiaulių Ragainės progimnazijoje ir dalyvavo STEAM renginyje „Tuko atradimų laboratorija“. Renginiu siekta ugdyti vaikų mokslinį mąstymą, išradingumą, kūrybiškumą, skatinti ugdytinius domėtis inžinerija ir kitais mokslais, plėtoti STEAM veiklų ir komandinio darbo įgūdžius. Atvykusius ugdytinius pasitikusios  progimnazijos  mokinės ir mokytojos susipažindino su Ragainės progimnazijos laboratorija, kur vyksta patys įdomiausi ir netikėčiausi moksliniai tyrinėjimai, eksperimentai, bandymai ir atradimai. Renginio  tema buvo „Jei nematai, tai ir nėra?“.  Laboratorijoje vaikai susėdę į mokyklinius suolus išbandė „Tuko“ veiklas: gamino muilą, aiškinosi, kodėl reikia plautis rankas, tyrinėjo savo rankų švarą, per mikroskopą stebėjo sunkiai plika akimi įžvelgiamus objektus ir užduočių lapuose fiksavo, ką matė, atliko eksperimentą su pipirais ir muilu, pakavo savo rankomis pasigamintą muilą, reflektavo savo veiklą.  „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai turėjo  galimybę pakeisti ugdymosi aplinką, pabuvoti tikroje mokykloje, „pasimatuoti“ mokyklinį suolą ir dalyvauti STEAM veiklose: gaminti, tyrinėti, eksperimentuoti, kurti.