PAMOKA „FAST HEROES” (GREITIEJI HEROJAI)

Artėja vasara, nemaža dalis vaikų atostogas praleis pas senelius. Insultas yra antra dažniausia mirties priežastis ir viena iš priežasčių, dėl ko vaikai netenka senelių. Ištikus insultui svarbi kiekviena minutė, paprasti veiksmai gali išgelbėti gyvybę, todėl labai svarbu žinoti ir mokėti atpažinti insulto požymius. Nuspėti, kada tiksliai žmogų ištiks insultas, ir tam pasiruošti, neįmanoma. Todėl panašiems atvejams reikia ruoštis iš anksto – dar vaikystėje. Pirmiausia vaikus būtina šviesti apie sveiką gyvenimo būdą, kad jaunoji karta užaugtų sveikesnė ir kuo mažiau jos narių patektų į insulto rizikos grupę. Tačiau yra dar vienas svarbus niuansas – į insulto prevenciją būtina įtraukti vaikus, mat jie neretai atsiduria šalia insulto ištikto žmogaus, ar tai būtų vienas iš tėvų, ar senelių.

Vyriausieji „Eglutės“ ugdytiniai  („Pelėdžiukų“, „Ąžuoliukų“ ir „Ežiukų-spygliukų“ grupių vaikai) dalyvavo „Fast Heroes“ pamokoje, kurios metu, žiūrėdami trumpus informacinius filmukus sužinojo, kokie yra 3 dažniausiai pasitaikantys insulto požymiai. Vaikai mokėsi, kad atpažinus insulto požymius reaguoti ir kviesti greitąją pagalbą reikia nedelsiant. Svarbiausia žinutė vaikams – neišsigąsti, nepasimesti. Ir, žinoma, nepamiršti, kad jeigu pastebėjome vieną iš 3 pagrindinių insulto požymių – viena veido pusė nukrypsta, viena ranka nusilpsta ar žmogus nebegali kalbėti – pirmiausia turėtume skambinti numeriu 112.

 

Žodinė paieška

Teisinė forma-biudžetinė įstaiga;
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre.

K. Korsako g. 6A, LT-78359 Šiauliai
Tel. (841) 55 22 27
El.p. eglute@splius.lt

Įstaigos tipas – lopšelis-darželis
Mokomoji kalba – lietuvių
Įm. k. 190529919
Direktorė – Roberta Jankūnienė

Steigėjas

Steigėjas


© 2022 Šiaulių lopšelis-darželis „Eglutė“
NEĮGALIESIEMS