Mokomoji-pažintinė veikla „Biblioteka. Šeimos centras“

„Ąžuoliukų“ grupės ugdytiniai vis labiau domisi raidelėmis, noriai „skaito“ knygeles, esančias grupės bibliotekėlėje. Ikimokyklinio ugdymo mokytoja V. Tavorienė, mokytojo padėjėja švietimo pagalbai I. Taudoravičienė, mokytojos padėjėja J. Šarauskienė ir Gytarių progimnazijos 7 klasės mokinės Emilija bei Demetra gegužės 24 dieną kartu su ugdytiniai apsilankė Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale. Mokomosios-pažintinės veiklos tikslas – suteikti vaikams kuo daugiau žinių apie knygelių įvairovę ir bibliotekos paskirtį. Vaikus pasitiko linksmuolė Boružėlė. Ji vaikams priminė elgesio bibliotekoje taisykles ir pakvietė išsirinkti po įdomiausią knygelę ir ją „paskaityti“ patogiai įsitaisius ant sėdmaišių. Boružėlė kartu su vaikais vartė įdomias, žaismingas knygeles apie transporto priemones, dėliojo dėlionių knygeles, knygeles su langeliais. Ypatingą dėmesį skyrė knygelei apie naminius gyvūnus. Vaikai įvairiais pojūčiais: liesdami, klausydamiesi, žiūrinėdami tyrinėjo naminius gyvūnus, įsiminė jų pavadinimus, skleidžiamus garsus. Įtvirtinant žinias apie naminius gyvūnus, Boružėlė vaikams pasiūlė pažaisti interaktyvų stalo žaidimą „Naminiai gyvūnai“. Darželinukai klausėsi įvairių gyvūnų garsų ir turėjo priskirti juos tinkamam gyvūno paveikslėliui. Mažieji bibliotekos lankytojai išbandė raidelių, skaičių rašymą, kūrybinį piešimą ant interaktyvaus stalo. Taip pat išbandė ir  Šeimos centro teikiamas pramogas: kūrybiškai piešė ant šviečiančių stiklinių lentų, žaidė su kinetiniu smėliu ant šviesos stalų, išbandė oro ritulio ir stalo futbolo žaidimus.

„Ąžuoliukų“ grupės ugdytiniai grįžo į darželį kupini džiugių įspūdžių, kuriais emocingai dalinosi su savo tėveliais.