Močiutės skrynelė praverta jau 10 kartą

Lapkričio 16 d.  Šiaulių kultūros centre vyko  Rudens vakaronė „Močiutės skrynią pravėrus“.

Tai bendras etninę kultūrą puoselėjančių Šiaulių lopšelių- darželių „Eglutė“ ir „Žirniukas“ meninio ugdymo mokytojų Vitos Taučienės-Rezgienės ir Reginos Varpučianskienės etninio ugdymo projektas „Močiutės skrynią pravėrus“ kartu su Šiaulių kultūros centro folkloro ansambliu „Sidabrinė gija“. Projektinės veiklos tikslas- lietuvių liaudies tradicijų puoselėjimas bei etninio palikimo perdavimas iš vyresniosios kartos mažiesiems ugdytiniams, pedagogams.

 Rudens vakaronėje  „Močiutės skrynią pravėrus“ dalyvavo mūsų darželio ugdytiniai iš „Riešutėlių“ grupės, mokytojos Žydrūnė Baltrukėnienė ir Danutė Gravers bei ugdytinių tėveliai.

Ansamblis „Sidabrinė gija“ pakvietė susipažinti – kaip seniau, prieš šimtą metų, ilgais rudens vakarais, susirinkdavo vieni pas kitus vakaroti ir dirbti daugelį darbų. Jie verpė, siuvo, mezgė,  maišus lopė, plunksnas plėšė, rišo svogūnų pynes, vijo virves, siūlus. Vaikučiai, jų mokytojos ir tėveliai patys pabandė dirbti minėtus darbus. Ansambliečiai dovanojo pačių pasiūtas vaikystės lėlytes, pagamintus žaislus.

Ugdytiniai dainavo dainą „Lietuvos šalelėj“, nuotaikingai grojo „Polkutę“, šoko, ratavo ratelius, žaidė žaidimus, bei parodė senuosius vaikų pasierzinimus.

Dainą  „Tykus vakaras be vėjo“ dainavo visi renginio dalyviai- 4 amžiaus kartos (nuo 4 iki 93 metų). Vakarojimo pabaigoje vaikučiai sulaukė lauknešėlių- kvepiančių bandelių, kurias iš Močiutės skrynelės atnešė Šiaulių lopšelio- darželio „Eglutė“ Direktorė.

Dėkojame organizatoriams ir dalyviams už šį šiltą, jaukų vakarą!

 

Žodinė paieška

Teisinė forma-biudžetinė įstaiga;
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre.

K. Korsako g. 6A, LT-78359 Šiauliai
Tel. (841) 55 22 27
El.p. eglute@splius.lt

Įstaigos tipas – lopšelis-darželis
Mokomoji kalba – lietuvių
Įm. k. 190529919
Direktorė – Roberta Jankūnienė

Steigėjas

Steigėjas


© 2024 Šiaulių lopšelis-darželis „Eglutė“
NEĮGALIESIEMS