KUPOLINĖS – RASOS – JONINĖS

Nuo pat ryto, nešini  pievų gėlių puokštėmis,  vainikėliais, į darželį rinkosi vaikučiai su tėveliais.

Šventė prasidėjo 10 val. ryte darželio kiemelyje. Visi susirinkusieji, pasidabinę gėlių vainikėliais ir sustoję  į apeiginį ratą,  pasveikino saulę, padėkojo  už šviesą ir šilumą, už augalų žalumą, gamtos dovanas.  Nors mūsų darželio kiemelyje buvo tik penkios grupės ugdytinių, iš kurių 2 lopšelio grupės, bet šventės ritualas buvo atliktas: trijų rasotų gėlės žiedelių dalinimas per rankytes, žaisti rateliai apie gėles, surišti žolynai, nupintas vienas didelis penkių grupių vainikas, pasveikinti – Jonas, Jonė, Janina, Rasa ir pakviesti šokti į ratelio vidurį. O kaip sunku buvo rasti paparčio žiedą tiek vaikams, tiek ir suaugusiems! Ne visiems pavyko surasti iš pirmo karto.

Nepamiršo Joninių tradicijų ir kitos ugdytinių grupės, įsikūrusios kituose darželiuose. Džiaugiamės, kad prisiminė ir kitus Joninių papročius: vainikų plukdymą ir šokinėjimą per laužą.

Gražių, linksmų Joninių švenčių visoms šeimoms!

Žodinė paieška

Teisinė forma-biudžetinė įstaiga;
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre.

K. Korsako g. 6A, LT-78359 Šiauliai
Tel. (841) 55 22 27
El.p. eglute@splius.lt

Įstaigos tipas – lopšelis-darželis
Mokomoji kalba – lietuvių
Įm. k. 190529919
Direktorė – Roberta Jankūnienė

Steigėjas

Steigėjas


© 2024 Šiaulių lopšelis-darželis „Eglutė“
NEĮGALIESIEMS