„Katulis ir pykčio maišelis“ padėjo kalbėti apie jausmus

Lapkričio 24 dienos antradienį „Pelėdžiukų“ grupės vaikams ir auklėtojai Sandrai socialinė pedagogė pristatė T. Korolainen ir Ch. Roons knygelę „Katulis ir pykčio maišelis“. Vaikai  mokėsi savireguliacijos įgūdžių klausydami ir stebėdami nuotaikingai vaidinamą pasaką, kurios autorė buvo socialinė pedagogė. Pedagogė buvo ne tik autoriumi, bet ir skirtingais veikėjais bei vaidino įvairius knygelės herojus ir jų veiksmus, pristatė skirtingą elgesį. Ugdytiniai stebėjo vaidinimą apie katinėlį, kuris atsikelia baisiai piktas, apimtas įniršio elgiasi netinkamai (spiria, trenkia ir kt.), tačiau iš sandėliuko išlindęs nykštukas jam paduoda stebuklingą maišelį, į kurį reikia pūsti pyktį ir jis išgaruoja. Pasakoje (vaidinime) vaizduojama, kad katulis, išmokęs tinkamo pykčio raiškos būdo (pūtimo), viso to išmoko ir kitus žvėrelius. Katinėlis, sutikdamas piktus draugus, liepia jiems papūsti į maišelį. Galiausiai visi išpučia pyktį ir jis išgaruoja – sprogsta. Po vaidinimo vakai diskutavo, kodėl pyko kačiukas, ką supykęs darė ne taip, kaip tinkamai elgtis supykus? Vaikučiai patys prisiminė, kada jie buvo pikti ir savo pyktį pabandė pūsti į pykčio maišelį. Išpūtę savo pykčius „Pelėdžiukai“ nusprendė, kad katinėliui vertėtų būti draugiškam, todėl iš plastilino nulipdė po linksmąjį katinėlį ir kitus objektus, kurie pradžiugintų šį murklį – saulytę, gėlytę, žolytę ir t. t. „Pelėdžiukai“ buvo susidomėję, aktyviai dalyvavo veikloje ir nusprendė, kad su pykčiu daugiau nedraugaus, o jei užklups pikta emocija, mažieji jau žino – jie išpūs pyktį į maišelį.

Žodinė paieška

Teisinė forma-biudžetinė įstaiga;
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre.

K. Korsako g. 6A, LT-78359 Šiauliai
Tel. (841) 55 22 27
El.p. eglute@splius.lt

Įstaigos tipas – lopšelis-darželis
Mokomoji kalba – lietuvių
Įm. k. 190529919
Direktorė – Roberta Jankūnienė

Steigėjas

Steigėjas


© 2021 Šiaulių lopšelis-darželis „Eglutė“
NEĮGALIESIEMS