„Kaštoniukų“ grupės projektas skaičiavimo ir matavimo pasiekimų ugdymui „Linksmas matematikos pasaulis“

        Dvi savaites „Kaštoniukų“ grupės vaikučiai su ikimokyklinio ugdymo mokytoja Milda Vaškevičiene buvo „nukeliavę“ į matematikos pasaulį – vykdė trumpalaikį skaičiavimo ir matavimo ugdymo projektą „Linksmas matematikos pasaulis“. Projekto tikslas – skaičiavimo ir matavimo ugdymo pasiekimų srities tobulinimas susipažįstant su skaičiais, skaičiavimu, matavimu vykdant įvairias ugdomąsias veiklas.

       Taigi pažintį su skaičiais pradėjome naudodamiesi kortelėmis, paveikslėliais, žiūrėjome mokomuosius animacinius filmukus, kartu su personažais skaičiavome įvairius rodomus daiktus. Kasdien ridendavome medinį kubą su taškeliais ir juos vaikai skaičiuodavo, rasdavo tinkamą skaičiaus trafaretą, garsiai įvardindavo. Vaikams labai patiko žaisti su netradicinėmis, gamtinėmis medžiagomis (kankorėžiais, akmenukais, pagaliukais, kaštonais), lavinosi ir smulkioji motorika, nes viską norėjosi paliesti, patyrinėti, dėlioti. Smagiai žaidė ir kitus mokomuosius – didaktinius žaidimus: dėliojo domino, mozaikas, įvairias dėliones, varstė karoliukus, sagas, jas bandė skaičiuoti. Taip pat naudodamiesi skalbinių segtukų pagalba juos segė prie tinkamo skaičiaus atvaizdo.

       Ugdytiniai susipažino ir su trimis pagrindinėmis geometrinėmis figūromis: apskritimu, kvadratu ir trikampiu. Bandėme grupėje ieškoti panašių daiktų, palyginti, vaikai aktyviai dalinosi savo pastebėjimais, nuomonėmis. Vaikai praktiškai susipažino su svarstyklėmis, termometru, metru. Visi aktyviai dalyvavo sverdami, matuodami įvairius grupėje esančius daiktus, lygino ir įtvirtino sąvokas „mažai – daug“, „didelis – mažas“, „ilgas – trumpas“.

       Projekto tikslą pavyko įgyvendinti, vaikai patyrė daug džiugių emocijų skaičiuodami, žaisdami, eksperimentuodami, išbandydami įvairias veiklas. Meniniuose vaikų darbeliuose atsispindi įvairiomis priemonėmis kūrybiškai papuošti skaičiai bei geometrinės figūros. Ir toliau tobulinsimės ir tvirtinsime gautas žinias žaidžiant ir kasdieninėse veiklose.

Žodinė paieška

Teisinė forma-biudžetinė įstaiga;
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre.

K. Korsako g. 6A, LT-78359 Šiauliai
Tel. (841) 55 22 27
El.p. eglute@splius.lt

Įstaigos tipas – lopšelis-darželis
Mokomoji kalba – lietuvių
Įm. k. 190529919
Direktorė – Roberta Jankūnienė

Steigėjas

Steigėjas


© 2021 Šiaulių lopšelis-darželis „Eglutė“
NEĮGALIESIEMS