„KAŠTONIUKŲ“ GRUPĖS PROJEKTAS SAVIREGULIACIJOS IR SAVIKONTROLĖS ĮGŪDŽIŲ UGDYMUI „LAIŠKAS DRAUGUI“

 Lapkričio 29 – gruodžio 16  dienomis ,,Kaštoniukų“ grupės vaikai, tėveliai, ikimokyklinio ugdymo mokytojos Aurelija Pelaitienė, Milda Vaškevičienė, mokytojo padėjėja Jurgita Navagrudskienė, socialinė pedagogė Aina Pocevičienė organizavo ir vykdė projektą ,,Laiškas draugui“, skirtą savireguliacijos ir savikontrolės įgūdžių ugdymui . Šiais ugdymo metais „Kaštoniukų“ grupės 4-mečiai,  kartu su ikimokyklinio ugdymo mokytojomis ir socialine pedagoge, tęsė 2021 m. projektą ,,Draugo diena“, skirtą silpniausios pasiekimų srities savireguliacijos ir savikontrolės įgūdžių ugdymui. Projekto tikslas  – ugdyti savireguliacijos ir savikontrolės įgūdžius, kontroliuojant savo elgesį STEAM veiklose, socialiniuose pokalbiuose, žaidimuose.

Projekto metu vaikai susipažino su integruojama socialinių emocinių įgūdžių programa „Kimochis“, jo personažu Debesėliu, kuris supažindino vaikus su trimis jausmais ,,laimingas“, ,,liūdnas“ ir „piktas“. Debesėlis padėjo lavinti vaikams kantrybę, toleranciją, suprasti draugus, kurie vis dar mokosi, kaip tinkamai nusiraminti, elgtis supykus ar nuliūdus. Veiklų metu vaikai mokėsi suprasti ir įvardinti savo jausmus, užjausti, paguosti draugą, pakviesti draugą žaisti, piešė spalvino Debesėlį, jį apgyvendino grupės „Kimochi“ medyje.

STEAM veikloje „Piešinukų traukinukas“  magnetinėje sienoje vaikai sukūrė „Kaštoniukų“ grupės draugų piešinukų traukinį, piešiniuose piešė savo geriausius grupės draugus, žaidybines situacijas, visi papasakojo, ką nupiešė.

STEAM veikloje „Draugo portretas“ vaikai stebėjo savo grupės draugą per stiklą,  su temperos dažais ant stiklo piešė draugo portretą. Vaikams labai patiko ši veikla, visiems buvo įdomu ir linksma išbandyti netradicinius piešimo būdus.

STEAM veikloje „Aš dalinuosi“ vaikai dalijosi savo mėgstamais, iš namų atsineštais žaislais su draugais, pakvietė kartu žaisti draugus, mokėsi dalintis žaislais ir vaidmenimis, būti draugiškiems.

Izabelė ir Viktorija dalyvavo respublikinėje ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus virtualioje kūrybinių darbų parodoje „Atvirukas draugui“. Mergaitės atvirukus kūrė žinodamas, kad jų sukurti atvirukai  ne tik dalyvaus virtualioje parodoje, bet ir pradžiugins vienišus senelius. Atvirukai buvo eksponuojami Ariogalos lopšelio-darželio virtualioje parodoje ir įteikti senelių globos namų globotiniams Šv. Kalėdų proga. Mūsų ugdytinėms įteiktos padėkos.

Veikloje  „Kaštoniukų“ paštas, kartu su tėveliais į „Pašto“ dėžę įmetėme sukurtus nuoširdžius palinkėjimus draugams, darželio darbuotojams, linkėjimus, kuriuos visi perskaitysime prieš Kalėdas. Tėveliai aktyviai dalyvavo šioje veikloje, kartu su vaikais dekoravo,  kūrė atvirutes, sveikinimus, palinkėjimus.

Projekto pabaigoje vaikai atsinešė lipdukus ir jais dalijosi su draugais. Šios draugiškos veiklos metu nei vienas vaikas neliko be lipduko.

Šio projekto metu vaikai sėkmingai ugdėsi savireguliacijos ir savikontrolės įgūdžius, sustiprino draugiškus ryšius su grupės draugais, išmoko geriau suprasti draugus, emocijas, jas valdyti, bendradarbiauti su darželio darbuotojais, ugdėsi šiltus nuoširdumo, globos jausmus seneliams.

Žodinė paieška

Teisinė forma-biudžetinė įstaiga;
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre.

K. Korsako g. 6A, LT-78359 Šiauliai
Tel. (841) 55 22 27
El.p. eglute@splius.lt

Įstaigos tipas – lopšelis-darželis
Mokomoji kalba – lietuvių
Įm. k. 190529919
Direktorė – Roberta Jankūnienė

Steigėjas

Steigėjas


© 2022 Šiaulių lopšelis-darželis „Eglutė“
NEĮGALIESIEMS