„Kaštoniukų“ grupės lauko pedagogikos idėjų įgyvendinimas STEAM veiklose „Pienės“, „Pienių Paslaptis“, eksperimente „Pienių puokštė“

Gegužės mėnesio pirmąsias savaites ,,Kaštoniukų“ grupės vaikai kartu ikimokyklinio ugdymo mokytoja Aurelija Pelaitiene tyrinėjo, eksperimentavo patyriminėse STEAM veiklose darželio lauko edukacinėse erdvėse. „Kaštoniukai“ jau ne kartą įgyvendino lauko pedagogikos idėjas savo veiklose, išbandant visuminio ugdymosi galimybes, perkeliant ugdymą iš uždaros darželio grupės aplinkos į lauko erdves. Vaikams labai patinka veikti, tyrinėti, atlikti užduotis, piešti, kurti lauke. Vaikai lauke suranda gamtinės medžiagos, gėlių, akmenėlių, lapų, šapelių, smėlio, juos mielai pritaiko savo veiklose, tyrinėjimuose ir eksperimentuose.

STEAM gamtamokslinėje – meninėje, kūrybinėje  veikloje „Pienės“ „Kaštoniukų“ grupės ugdytiniai ant darželio kalnelio su didinamaisiais stiklais stebėjo pienes, jų žiedelius, dalis. Prisiskynę pienių, savo lauko edukacinėje erdvėje kūrė meninius darbelius „Pienės“, štampavo su pienių žiedeliais ir geltonais temperos dažais ant popieriaus lapo, eksperimentavo  netradicinėmis priemonėmis ir būdais, lavindami kūrybines galias, sensorinius, kūrybinius pojūčius.

STEAM gamtamokslinėje – pažintinėje, kūrybinėje, veikloje „Pienių Paslaptis“ vaikai  stebėjo pienes žolėje, mokėsi fotografuoti  jas su planšete. Iš pienių, plastikinio dangtelio ir smėlio kūrė „Paslaptį“ iš pienių žiedelių: išmatavę dangtelio dydį,  iškasė duobelę smėlyje, sudėliojo pienių žiedų kompoziciją, ją uždengė dangteliu ir užkasė smėliu. „Pienių paslaptį“ stebėjo atsargiai atkasę dangtelį smėlyje, džiaugėsi sukūrę neįprastą kūrybinį darbelį.  STEAM pažintiniame eksperimente „Pienių puokštė“ vaikai priskynė pienių su ilgais koteliais ir jas pamerkė į stiklainį su  šiltu vandeniu, vėliau į stiklainį su šaltu vandeniu, stebėjo , kas atsitinka su pienėmis? Eksperimento „Pienių Paslaptis“ metu vaikai sužinojo, kad pienių koteliai šaltame vandenyje susiraito, šiltame išlieka tiesūs. Eksperimento metu ugdytiniai praktiškai įtvirtino ir dydžio sąvokas, puokštei rinko pienes tik su ilgais koteliais, mokėsi savo eksperimentuose pritaikyti inovatyvias technologijas – pienes fotografavo planšete.

Žodinė paieška

Teisinė forma-biudžetinė įstaiga;
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre.

K. Korsako g. 6A, LT-78359 Šiauliai
Tel. (841) 55 22 27
El.p. eglute@splius.lt

Įstaigos tipas – lopšelis-darželis
Mokomoji kalba – lietuvių
Įm. k. 190529919
Direktorė – Roberta Jankūnienė

Steigėjas

Steigėjas


© 2022 Šiaulių lopšelis-darželis „Eglutė“
NEĮGALIESIEMS