Ikimokyklinio ugdymo socialinių emocinių įgūdžių ugdymo programa „Kimochis“

Lapkričio mėnesį 4-ečių „Kaštoniukų“ grupėje pradėta įgyvendinti ikimokyklinio ugdymo  programa „Kimochis“, kurios pagrindas yra socialinių ir emocinių kompetencijų lavinimas. Programa skirta emociniam intelektui ugdyti, pozityviam elgesiui skatinti, vaiko charakterio ir bendravimo įgūdžiams lavinti, žaidžiant su „Kimochis“ žaislais, turinčiais skirtingus charakterius. Padeda vaikams įgyti žinių  ir įgūdžių, kurie reikalingi, kad galėtume suprasti bei valdyti savo emocijas, globoti ir rūpintis kitais, kurti tvirtus santykius, priimti atsakingus sprendimus ir konstruktyviai spręsti keblias situacijas. Šie įgūdžiai būtini siekiant gerų mokymosi rezultatų mokykloje, kuriant pozityvius tarpusavio santykius bei lavinant emocinį intelektą. Socialinė pedagogė A. Pocevičienė veda 3 pamokėles tris kartus per savaitę ir 3 papildomus užsiėmimus grupėje. Ikimokyklinio ugdymo mokytojos A. Pelaitienė ir M. Vaškevičienė aktyviai įsitraukia į programos įgyvendinimą, visos dienos metu akcentuodamos ir įtvirtindamos tai, ką vaikai mokėsi pamokėlių metu. Ugdytiniai lapkričio-gruodžio mėnesiais susipažino su 5 „Kimochi“ personažais: nuolat nerimaujančia balande meile, nuolat besikeičiančios nuotaikos debesėliu, išdykusia lipšniakoje, nedrąsiu vikšreliu ir valdinga bei kaprizinga kate. Vaikai sužinojo, kad japonų kalboje „kimoches“ reiškia jausmą, o kimoches personažai yra žaislai, patiriantys įvairius jausmus. Kiekvienas personažas slepia kokį nors jausmą. Tai yra mažos pagalvėlės, kurių vienoje pusėje užrašytas jausmo pavadinimas, o kitoje – nupiešta atitinkama veido išraiška. Vaikučiai susipažino ne tik su žaislais, bet ir su jų  skirtingais jausmais, charakterio ypatybėmis, būdo bruožais, gyvenamosiomis vietomis, laimingais skaičiais, patinkančiomis spalvomis, mėgstamu maistu. Personažai padėjo „Kaštoniukams“ aptarti įvairias gyvenimiškas situacijas, kuriose išgyvename skirtingus jausmus. Trumpučiai vaidinimai leido vaikams pajausti, ką galvoja, jaučia ir kaip elgiasi kiti. Mažieji 4-mečiai su nekantrumu laukia, kokie bus „Kimochis“ žaislų (personažų) nuotykiai bus grupėje!

Žodinė paieška

Teisinė forma-biudžetinė įstaiga;
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre.

K. Korsako g. 6A, LT-78359 Šiauliai
Tel. (841) 55 22 27
El.p. eglute@splius.lt

Įstaigos tipas – lopšelis-darželis
Mokomoji kalba – lietuvių
Įm. k. 190529919
Direktorė – Roberta Jankūnienė

Steigėjas

Steigėjas


© 2022 Šiaulių lopšelis-darželis „Eglutė“
NEĮGALIESIEMS