„GIRINUKŲ“ GRUPĖS STEAM TRUMPALAIKIS RAŠYTINĖS IR SAKYTINĖS KALBOS PROJEKTAS „AŠ IR MANO PASAKĖLĖ“

Pasakos moko vaikus kaip spręsti pagrindinius iškilusius konfliktus, troškimus ir santykius. Šių įgūdžių įgijimas turi įtakos vaiko sveikatai, gyvenimo kokybei ar net jo vertybėms ir įsitikinimams ateityje. Kad pasakos labiau sužadintų ugdytinių smalsumą ir vaizduotę į pagalbą pasitelkėme STEAM ugdymo metodą. „Girinukų“ grupė „Aš ir mano pasakėlė“ projektą vykdė visą savaitę nuo 2023 m. gegužės 22 iki 31 dienos. Projektui kartu su ugdytiniais išsirinkome tokias pasakas kaip: „Trys paršiukai“, „Jaučio trobelė“ ir „Jonukas ir Grytutė“. Šias pasakas ugdytiniai netik „skaitė“, bet ir naudodami teatro širmą kūrė įvairius savo kūrybos spektaklius, taip lavindami ne tik vaizduotę, saviraišką, bet ir kūrybiškumą, kalbėjimo įgūdžius.

Pirmą savaitės dieną ugdytiniai iš namų atsinešė savo mėgstamas pasakų knygeles. Pasakojo draugams kuo ši knyga įdomi, kas jiems patiko, o gal būt kažkas nepatiko, kokie personažai joje vaidina. Pakalbėję apie savo knygeles, ugdytiniai bandė draugams „paskaityti“ pasaką. Taip ugdytiniai susipažino su įvairiomis draugų sekamomis pasakomis. Antrą dieną keliavo aplankyti trijų paršiukų. Klausėsi auklėtojos sekamos pasakos, vaidino su lėlėmis bei individualiai sekė pasaką toliau. Naudodami Bee-bot robotukus bandė kuo griečiau nukeliauti pas brolius, neužkliudydami miške miegančio vilko pilko. Tyrinėjo gamtinę medžiagą, iš kurios buvo statomi paršelių nameliai  aiškindamiesi kokia jų struktūra, kuri medžiaga tvirtesnė. Bandė perlaužti medžio šakeles ir šiaudus, taip išsiaiškindami kuri medžiaga tvirtesnė. Vėliau iš šių gamtinių medžiagų ir Lego kaladėlių konstravo tvirtus namelius Nif Nifui, Nuf Nufui ir Naf Nafui. Mąstė, kuris namelis turėtų ilgiausiai išsilaikyti ar išvis nesugriūti, tad pasitelkdami vėją išbandė namelių tvirtumą. Trečią savaitės dieną išklausę auklėtojos sekamos pasakos ,,Jaučio trobelė“ ir panaudoję mažojo teatro karūnas patys bandė pavaidinti. Vėliau iškeliavo pagelbėti jaučiui statyti trobelę. Iš kartoninių dėžių meistravo Jaučiui ir jo draugams namelį, kurį nudažė juodai bei išmargino įvairiais brūkšneliais, taškeliais, linijomis. Ruošiantis pietų miegui sulaukėme svečių. Atėjo Sofijos mama ir prieš miegą pasekė Justino Marcinkevičiaus pasaką ,,Voro vestuvės“. Prisiminėme ir senai skaitytą pasakėlę ,,Jonukas ir Grytutė“. Panaudodami pirštukines lėles vaikai sekė savo draugams savaip improvizuodami. Laisvalaikio metu vaikai žaidė su raidžių kaladėlėmis bandydami sudėlioti savo vardus.

 

Žodinė paieška

Teisinė forma-biudžetinė įstaiga;
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre.

K. Korsako g. 6A, LT-78359 Šiauliai
Tel. (841) 55 22 27
El.p. eglute@splius.lt

Įstaigos tipas – lopšelis-darželis
Mokomoji kalba – lietuvių
Įm. k. 190529919
Direktorė – Roberta Jankūnienė

Steigėjas

Steigėjas


© 2023 Šiaulių lopšelis-darželis „Eglutė“
NEĮGALIESIEMS