„Ežiukų – spygliukų“ grupės vaikai paminėjo Tarptautinę Tolerancijos dieną

Lapkričio 16-osios dieną lopšelio-darželio „Ežiukų – spygliukų“ grupės vaikai kartu su socialine pedagoge Aina bei auklėtoja Aldona paminėjo Tarptautinę Tolerancijos dieną. Savaitę prieš  dienos paminėjimą socialinė pedagogė drauge su grupės ugdytiniais Herkumi, Paulina, Dovydu ir Dominyka susipažino su tolerancijos sąvoka kiek plačiau. Kartu su Dovydu ir Dominyka pedagogė lipdė iš plastilino liūdnąjį debesėlį, kuris pasakoja, ką reiškia netolerantiškas elgesys (kaip nedera elgtis), su Herkumi ir Paulina darė draugystės saulytę, kuri pasakoja, kaip reikia tolerantiškai elgtis. Lapkričio 16-osios rytą darbelius darę vaikai bandė papasakoti draugams, ką reiškia jų pagamintoji saulytė ir debesėlis. Tęsėme pažintį su tolerancija  drauge su  visais grupės vaikais kalbėdami, kas yra tolerancija, draugystė, bandėme aptarti, kokie yra tolerancijos požymiai. Aptarėme, kas yra netoleruotinas, nedraugiškas elgesys. Vaikai aiškinosi, ar reikia draugauti tiek su berniukais, tiek su mergaitėmis, tiek su dideliais (suaugusiais) žmonėmis, tiek su mažais žmogučiais? Svarstėme, ar turime gražiai elgtis tik su negalės neturinčiais asmenimis ar ir su neįgaliaisiais (žmonės, kurie sėdi neįgaliojo vežimėliuose, vaikšto su lazdele, ramentais ir kt.)? Diskutavome, ar renkantis draugus svarbi jų odos spalva, rasė (juodaodis, baltasis, mulatas)? Aptarę šiuos žmonių skirtumus supratome, kad reikia draugauti su VISAIS, nesvarbu lytis, rasė, amžius ir t. t. Su vaikais prisiminėme, kaip gražiai reikia bendrauti, kokius mandagumo žodelius ir kokiose situacijose vartoti (tokius, kaip labas, viso gero, prašau, ačiū, atsiprašau ir kt.). Aptarėme būdus, kaip galime padėti draugui įvairiose situacijose. Visa tai aptarę vaikai, padedami socialinės pedagogės, bandė sudėlioti Tolerancijos dėlionę. Dėlionės detalės buvo sužymėtos skaičiukais, kuriuos vaikai paeiliui turėjo sujungti. Bendradarbiaudami sudėliojome širdelę – tai mūsų šiandienos Tolerancijos dėlionės simbolis. Paklausus vaikų, ką reiškia širdelė, ugdytiniai paminėjo, kad tai yra meilė ir draugystė. Kadangi tolerancija yra ne tik meilė, bet ir draugystė, padedami auklėtojos Aldonos, vaikai sujungė savo nupieštų draugų paveikslus į bendrą  dėlionę. Sukūrę savo tolerancijos dėliones 4-ečiai žiūrėjo animacinį filmuką „Skruzdėlytė Tauškalytė“, kuris moko tolerancijos, pakantumo, draugiškumo. Aptarę filmuką visi draugiškai susikabinome ir parodėme, kokia iš tiesų yra draugiška ir tolerantiška „Ežiukų-spygliukų“ grupė. Vaikai būdami kupini gerų emocijų  drauge su pedagogėmis sušoko Tolerancijos šokį ir taip vainikavo visą šios dienos paminėjimą.

 

Žodinė paieška

Teisinė forma-biudžetinė įstaiga;
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre.

K. Korsako g. 6A, LT-78359 Šiauliai
Tel. (841) 55 22 27
El.p. eglute@splius.lt

Įstaigos tipas – lopšelis-darželis
Mokomoji kalba – lietuvių
Įm. k. 190529919
Direktorė – Roberta Jankūnienė

Steigėjas

Steigėjas


© 2021 Šiaulių lopšelis-darželis „Eglutė“
NEĮGALIESIEMS