Edukacinė išvyka į interaktyvų Baltų kultūros pažinimo centrą

Lapkričio 17 d. „Šermukšniukų“ grupės vaikučius,  ugdytinio Jonuko mama Berta Grebelė, pakvietė dalyvauti VŠĮ Nacionalinės regionų plėtros agentūros  įgyvendinamame tarptautiniame projekte „Tyrinėk baltus“. Edukacinė išvyka vaikus skatino pažinti senąją mūsų kultūrą. Vaikai sužinojo, kad Baltai priklauso senajai indoeuropiečių tautų grupei. Mes lietuviai ir latviai esame vieninteliai pasaulyje, kalbantys baltų kalba. Vaikai sužinojo daug naujų negirdėtų žodžių: Kuršiai, Žiemgaliai, Sėliai. „Baltų kelio“ erdvėse vaikai išbandė net keturis interaktyvius žaidimus. Pirmasis  edukacinis žaidimas  kurį išbandė vaikai  buvo „Pažink baltiškus daiktus“. Jis supažindino vaikus su baltų genčių buityje naudotais daiktais. Krentant įvairiems objektams, reikėjo identifikuoti, kurie priklauso baltiškajam laikotarpiui ir tematikai, o kurie – ne. Žaidimo metu renkami taškai. Kitas išbandytas edukacinis žaidimas „Nukeliauk į Baltų kasdienybę“. Ši žaidimo technologija leido žmogų, stovintį prieš kamerą, perkelti į unikalią papildytos realybės aplinką, kurią jis pats pasirenka. Išbandėme ir biometriniais žmogaus duomenimis paremtą žaidimą Baltų „profesija“, kuria galima pamatyti, kaip atrodytume, jei būtume verpėja, audėja, kariu, žveju ar kt. ir atsisiųsti tokį portretą nuskenavus QR kodu. Labiausiai vaikams patikęs žaidimas „Baltų gyvenimas“ – ant specialiai paruoštos, lietimui jautrios plokštumos projektoriai, sensoriai  pristato atskirų baltų genčių savitumą, taip pat bendrus baltiškosios gyvensenos aspektus. Tai garsais, šviesomis užpildyta erdvė, kuri dar geriau leidžia pažinti senovės baltų kultūrą ir gyvenimą.

Žodinė paieška

Teisinė forma-biudžetinė įstaiga;
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre.

K. Korsako g. 6A, LT-78359 Šiauliai
Tel. (841) 55 22 27
El.p. eglute@splius.lt

Įstaigos tipas – lopšelis-darželis
Mokomoji kalba – lietuvių
Įm. k. 190529919
Direktorė – Roberta Jankūnienė

Steigėjas

Steigėjas


© 2024 Šiaulių lopšelis-darželis „Eglutė“
NEĮGALIESIEMS