„Ąžuoliukų“ grupės sakytinės kalbos projektas „Paklausyk, aš pasakysiu…“

„Ąžuoliukų“ grupės vaikai kartu su grupės auklėtojomis ir savo tėveliais spalio 19 – 30 dienomis vykdė grupinį sakytinės kalbos projektą „Paklausyk, aš pasakysiu…“. Grupėje apsigyveno Rudnosių šeima: tėtis Rudnosis, mama Rudnosienė ir vaikelis Rudnosiukas. Vaikai klausydamiesi ir žiūrėdami įgarsintą Vytės Nemunėlio eiliuotą pasaką „Meškiukas Rudnosiukas“ susipažino su Rudnosių šeima, jų gyvenimo būdu, pomėgiais. Kasdien vaikai atlikdavo vis kitas Rudnosių pateiktas kalbines, žaidybines, vaidybines užduotis, kurios skatino vaikų kalbinį aktyvumą, plėtė aktyvųjį bei pasyvųjį žodyną. Vaikai išmoko sekti pasaką be galo apie meškiną. Ją sekė greitai, lėtai, liūdnai, linksmai, tyliai, garsiai, išbandydami savo balso galimybes bei nuotaikas. Žaidė, inscenizavo kalbą lavinančius pirštukų žaidimus, sužinojo naujų žodžių reikšmes. Turtino šnekamąją kalbą mokindamiesi skaičiučių apie meškinus, kurdami mįsles apie meškas. Vaikai ne tik klausėsi pasakų apie meškas, bet ir patys jas bandė sekti. Inscenizuojant pasaką „Pirštinė“ vaikai stengėsi balso intonacija, kūno judesiais perteikti pasirinktą personažą. Kūrybiškai tapė, aplikavo pasirinktą Rudnosį. Susipažino su Rudnosių raidele „R“, kūrybiškai ją dėliojo iš įvairių konstruktorių, kortelių, braižėsi raidelės „R“ trafaretą bei išpuošė. Vaikai įgyvendino STEAM iššūkį ir pastatė Rudnosių šeimai namą. Suprojektavo tris gyvenamuosius kambarius kiekvienam meškinui bei sanitarinį mazgą. Sukonstravo baldus: lovas, stalus, kėdes, sofas. O po to kūrybiškai žaidė. Viso projekto metu kasdien Rudnosiai keliaudavo pas kažkurį vaiką į namus. Vaikai pasakodavo tėveliaims ką jie veikė būdami darželyje, o tėveliai vaikų pasakojimus užrašydavo ant būsimos knygos „Rudnosių kelionės“ puslapio. Grįžę į grupę vaikai pasakodavo, ką veikė namuose su Rudnosiu. Šį pasakojimą užrašydavo auklėtoja. Taip grupėje atsirado pačių vaikų sukurta knygelė „Rudnosių kelionės“.

   

Žodinė paieška

Teisinė forma-biudžetinė įstaiga;
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre.

K. Korsako g. 6A, LT-78359 Šiauliai
Tel. (841) 55 22 27
El.p. eglute@splius.lt

Įstaigos tipas – lopšelis-darželis
Mokomoji kalba – lietuvių
Įm. k. 190529919
Direktorė – Roberta Jankūnienė

Steigėjas

Steigėjas


© 2021 Šiaulių lopšelis-darželis „Eglutė“
NEĮGALIESIEMS