„Ąžuoliukų“ grupės rašytinės kalbos ir skaičiavimo projektas „Skaičiukų keverzonės“

„Ąžuoliukų“ grupės ugdytiniai kartu su ikimokyklinio ugdymo mokytoja Vita Tavoriene ir mokytojos padėjėja Indre Taudoravičiene kovo 13 – 17 dienomis vykdė grupinį rašytinės kalbos ir skaičiavimo projektą „Skaičiukų keverzonės“. Vaikai gana anksti susipažįsta su artimiausioje aplinkoje esančiais rašytiniais ženklais, simboliais, todėl labai svarbu nepraleisti momento, kai jie pradeda tuo domėtis.

Viso projekto metu vyko įvairios patyriminės veiklos, skatinančios vaikų norą tyrinėti, atrasti, domėtis raidelėmis, skaičiukais bei greičiau juos pažinti. Vaikai diskutavo kodėl svarbu pažinti raideles ir skaičiukus. Grupėje ieškojo rašytinių ženklų ir simbolių, kurių buvo be galo gausu. Lyginimo būdu mokėsi grupuoti raideles ir skaičiukus, ypatingai patiko žaisti žaidimą „Magnetinė žvejybą“. Naudojant IKT mokėsi skaičiuoti iki 5, atpažinti skaitmenis, susieti atitinkamą kiekį pirštų su skaičiumi. Atliko įvairias loginio mąstymo užduotėles skaičiavimui, atskaičiavimui, skaitmenų pažinimui. Ant grindų išklijuotais skaitmenimis udgytiniai ne tik važinėjo mašinėlėmis, ber ir patys vaikščiojo rašymo kriptimi. Kompiuteryje ir interaktyvioje lentoje žaidė mokomuosius žaidimus skaitmenų įtvirtinimui. Pasitelkiant STEM inžinerinius metodus vaikai įsirengė „Automobiliukų stovėjimo aikštelę“. Stovėjimo vietos turėjo atitinkamą ženklinimą, sudarytą iš raidelės ir skaičiaus. Tuo pačiu ženklinimu buvo pažymėti ir automobiliai. Vaikai kiekvienam automobiliui surado jo stovėjimo vietą.

Vaikai susipažino su savo vardo pirmąja raidele, kurią rado priklijuotą po savo kėde. Kiekvieną rytą ieškojo vis kitur „apsigyvenusios“ pirmosios savo vardo raidės. Ją kūrybiškai spalvino, lipdė, bandė keverzoti ar tiksliai parašyti smėlyje pirštu ant šviesos stalo, pagaliuku ant sniego, kreidele ant lentos patirdami sėkmės džiaugsmą. Ypatingai patiko STEM veikla „Nuskendusios raidės“. Ugdytiniai patys gaminosi  „ežerą“ –  pylė iš ąsotėlio vandenį, jį dažė dažais, o po to stiklinio indo pagalba ieškojo „ežero dugne“ nuskendusios savo vardo pirmosios raidelės. Prie projekto įgyvendinimo prisidėjo ir ugdytinių tėveliai. Jie kartu su vaikais namuose gamino 3D vaiko vardo pirmąją raidelę ir grupėje surengė raidelių parodą.

Projektas vaikams suteikė daug žinių apie raidelių ir skaičiukų svarbą žmonių gyvenime, skatino būti veikliais ir iniciatyviais, ugdė gebėjimą mokytis. Dėkojame tėveliams už aktyvų įsitraukimą įgyvendinant projektą.