Advento vakarojimas

Gruodžio 8 d. lopšelyje darželyje „Eglutė“ vyko Advento vakarojimas. Į adventiškai papuoštą salę susirinko „Girinukų“ gr. ugdytiniai, jų tėveliai. Grupės auklėtojos Aurelija Kliopkinienė ir Violeta Rimkevičienė pasakojo apie Advento prasmę, kaip grupės vaikai gyvena laukimu, pasidžiaugė prieš savaitę vaikų ir tėvelių nupintais, išpuoštais Advento vainikais, o tėveliai uždegė žvakutes ant savo vainikų. Vakaro svečiai-  folkloro ansamblis „Sidarinė gija“ iš Šiaulių kultūros centro- parodė, kokius darbus lietuviai dirbdavo ilgais Advento vakarais. Meninio ugdymo mokytoja Vita Taučienė-Rezgienė pakvietė vaikučius, jų tėvelius susipažinti su darbais, pabandyti patiems juos dirbti: verpti, siūti, adyti, lopyti, plunksnas plėšyti ir kt. Ne tik darbus dirbo, bet ir dainavo adventines dainas, suko ratelius, žaidė spėjimo, virsmo, tamsos- šviesos susidūrimo žaidimus, klausėsi pasakų apie laumes ir apie gudrų katiną.

Advento susikaupimas, artuma sujungė 4 amžiaus kartas šiltam, nuoširdžiam bendravimui, lietuviškų papročių puoselėjimui ir perdavimui iš kartos į kartą.