Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2017

Kovo 20-24 dienomis lopšelio-darželio ,,Eglutė“  priešmokyklinės  ,,Gytariukų“  grupės ugdytiniai, pedagogės ir tėveliai vykdė patyčių  prevencines veiklas. Pirmą  dieną bandėme išsiaiškinti kas yra patyčios? Kur jos vyksta?  Kaip vyksta? Kokiose situacijose? Bandėme suprasti , kad patyčios tai nėra humoro forma ar draugiškas pajuokavimas. Kai juokaujama , linksma būna abiem, o tyčiojantis linksma tik vienam vaikui, o kitas jaučiasi įskaudintas. Piešėme įvairias bendravimo situacijas. Džiugu, kad vaikai piešė draugystę, tai ką jie patiria. Antrą  dieną vyko užsiėmimas ,, Rankos ir žodžiai skirti ne patyčioms“. Aiškinomės, kiek kartų vaikai vieni kitus išklauso, nusišypso, pasako malonų žodį, apkabina, pasisveikina. Piešėme bendrą rankų anspaudų medį. Trečią dieną Lapiuko Bonio pagalba pasakojo   apie pagalbą vienų kitiems, tinkamą emocijų reiškimą, gailestį, išmintį, kaip elgtis, kai esi tik patyčių  stebėtojas. Ketvirtą dieną pynė spalvotas apyrankes draugams bei ilgą draugystės grandinę, deklamavo eilėraščius, dainavo daineles. Penktą dieną stebėjome filmuką vaikams  ,,Bjaurusis ančiukas‘, aptarėme ančiuko savijautą, jausmus.  Vaikai suprato arba vėliau  kiti supras, kad patyčios bijo nepritarimo.